Genel Tanıtım

Koru Sağlık Grubu; bünyesinde yer alan Ankara ve Sincan Hastaneleri, tüp bebek merkezi, görüntüleme merkezi ve sağlık kolejinden sonra yeni hizmete giren Koru Ankara Hastanesi ile Ankara kökenli en büyük sağlık hizmet sunucusu ünvanını almıştır.

Koru Sağlık Grubu, kuruluşundaki üniversite akademik modelinin etkisiyle sağlık personeli yapılanmasında da eğitimin ve öğretimin ön planda olduğu, dayanışma ve birlikte iş yapma modelini ön planda tutan, etik güvenilir ve bilimsel gerçeklere uygun hizmet üretmeyi misyon edinmiş bir personel yapısıyla yoluna devam etmektedir. Bu anlamda personel yapılanması aile kurgusuyla devam etmekte olup, kurum çalışanlarının üstün ve sıradışı performansıyla Koru Sağlık Grubu büyümeye devam etmektedir.

Kurum bünyesinde verilen hizmetlerin akademik bir yapıda sunumu için bilimsel platformlar ve dergiler oluşturulmuş olup, ayrıca kurum çalışanlarının akademik kariyer hedefleri üst düzeyde desteklenmeye devam edilmiştir.

Koru Ankara Hastanesi, Koru Sincan Hastanesi ile toplam 301 yatak kapasitesi, 71 yoğun bakım, 31 yenidoğan yoğun bakım yatağına sahiptir. Koru Hastaneleri, akademik kökenli hekim kadroları, ileri teknoloji ve konforun buluştuğu tedavi olanakları, hasta memnuniyetinin üst düzeyde olduğu hizmet anlayışını ilke edinmiştir.

Kalite Politikamız

Hastanemiz ulusal ve uluslararası kalite standartlarına uygun olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

  • Çağdaş tıbbın gerektirdiği modern teknoloji ile kaliteli sağlık hizmeti sunmak
  • Ulusal ve uluslararası hasta güvenliğini hedefleri doğrultusunda kaliteli hizmet sunmak
  • Halk sağlığını koruyucu ve geliştirici çalışmalara katkıda bulunmak
  • Hasta, hasta yakınları ve çalışan memnuniyetini sağlamak ve eğitimini sürekli arttırmak
  • Optimum mali performansı sağlamak
  • Kalite Yönetim Sistemi şartlarından ödün vermemek, etkinliğini sürekli arttırmak
  • Sürekli gelişimi sağlamak